Płyta poślizgowa – co to jest oraz dlaczego warto z niej skorzystać

Płyta poślizgowa – co to jest oraz dlaczego warto z niej skorzystać

Wiele kierowców aby zwiększyć swoje umiejętności kierowania pojazdem decyduje się na wzięcie udziału w wielu szkoleniach. Jednym z takich szkoleń jest szkolenie na płycie poślizgowej. Co to jest oraz dlaczego warto skorzystać z takiego kursu?

Płyta poślizgowa

Szkolenie na płycie poślizgowej składa się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej instruktorzy uczą nas jak zachowywać się podczas wpadnięcia samochodu w poślizg oraz w jaki sposób możemy uniknąć wypadku. Działanie płyty poślizgowej jest bardzo proste. Zadaniem kierowcy jest wjechanie pomiędzy 2 słupki z prędkością 50km/h. Po najeździe na płytę poślizgową, wykonuje ona gwałtowny ruch w lewo lub prawo, wprowadzając samochód w poślizg. Zadaniem kierowcy jest utrzymanie ruchu samochodu na wprost. Szkolenie na płycie poślizgowej może pomóc nam uniknąć wypadku w sytuacjach wpadnięcia samochodu w poślizg na drogach.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani szkoleniem na płycie poślizgowej, to warto skorzystać z oferty szkoły płyta poślizgowa w Warszawie.