Prawo jazdy kategorii D – jak wygląda egzamin praktyczny?

Prawo jazdy kategorii D – jak wygląda egzamin praktyczny?

Jeżeli interesuje nas prawo jazdy kategorii D, to po ukończonym kursie musimy przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego, a następnie go zdać. Ale co tak właściwie znajduje się na egzaminie praktycznym kategorii D?

Prawo jazdy kategorii D – egzamin

Na początku egzaminu losujemy 2 zadania z zakresu sprawdzania poziomu płynów eksploatacyjnych, a następnie działania świateł. Następnie zadaniem egzaminowanego jest sprawdzenie nadwozia, drzwi oraz wyjść awaryjnych. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Gdy wykonamy te zadania przychodzi czas przygotowania się do jazdy. Naszym pierwszym zadaniem za kierownicą jest jazda po łuku. Pamiętajmy aby w trakcie tego zadania nie przejechać przez linię oraz nie potrącić pachołka. Po pomyślnym wykonaniu zadania, przechodzimy do wylosowania zestawu który składa się z 2 manewrów. Manewrami mogą być np. Parkowanie skośne i prostopadłe lub parkowanie równoległe i ruszanie do przodu ze wzniesienia. Po ukończeniu tego zadania przychodzi etap jazdy po mieście. Ta część egzaminu ma na celu sprawdzenie jak radzimy sobie w ruchu drogowym oraz sprawdza jak dobrze znamy kodeks drogowy. Po ukończeniu egzaminu udajemy się z powrotem do WORDu.

Jeżeli interesuje nas kurs na prawo jazdy powinniśmy skorzystać z oferty Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – kurs jazdy d Warszawa Bemowo.