Prawo jazdy – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Prawo jazdy – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Dużo młodych osób marzy o tym aby samodzielnie móc poruszać się samochodem. Do tego potrzebne jest prawo jazdy, którego koszty nie są małe. Z jakimi kosztami musimy się liczyć aby móc jeździć samochodem?

Ceny

Pierwszym krokiem oraz wydatkiem jaki nas czeka, jest wizyta u lekarza, który wykonuje badania na kierowców. Musimy od niego uzyskać oświadczenie, o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt takiego badania to ok. 200 zł. Kolejną czynnością jest wyrobienie naszego zdjęcia u fotografa, wydamy na nie mniej więcej 20 zł. Z dwoma tymi rzeczami możemy wyrobić PKK, z którym udajemy się do wybranej szkoły jazdy. Koszty kursów w szkołach są bardzo różne, jest to koszt od 1900 zł do nawet 3000 złotych. Po ukończonym kursie możemy zapisać się na egzaminy. Koszt egzaminu teoretycznego to wydatek 30 zł, a praktycznego 140 zł. Jeżeli pomyślnie ukończymy wszystkie egzaminy, udajemy się do wydziału komunikacji w celu wyrobienia prawa jazdy. Wydanie prawa jazdy kosztuje 100,50 zł.

Jeżeli szukamy dobrej szkoły jazdy w której uczą doświadczeni oraz cierpliwi instruktorzy, to warto sprawdzić ofertę firmy prawo jazdy cena Warszawa.